Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeden znak pro více věcí

4 posters

Goto down

Jeden znak pro více věcí Empty Jeden znak pro více věcí

Příspěvek  Iveta Tue Feb 24, 2009 12:33 pm

Dobrý den, mám kompletní sadu pro začítečníky. Se znakováním jsme začali, když bylo synovi devět měsíců. Minulý týden měl rok a umí kojit, jídlo, ještě, světlo. Chtěla bych se zeptat, pokud syn ukazuje stejný znak (mávání ručičkama) pro - vlak, koupání, pá pá a jít ven - zda se to časem upraví a bude pro jeden význam používat jeden znak? Děkuji. Iveta

Iveta

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 23. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Jeden znak pro více věcí Empty Jeden znak pro více věcí

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Tue Feb 24, 2009 8:34 pm

Iveto, setkala jsem se s tím u sny také. Odpověď není jako vždy u čehokoliv, co páchají naše děti, jednoznačná. U některých znaků se to záhy upravilo - začal pro další věci používat ty "správné" znaky. Ale jsou věci, u kterých stále musím "hádat"Surprised)))
Např. auto a mimi byly jeden čas shodné. To se upravilo relativně brzy. Delší čas trvalo rozlišení znaku kachna a ptáček. Byla to otázka zlepšení jemné motoriky, aby byl schopen na ptáčka použít jen prstíčky místo celé ruky.
Dodnes mu zůstalo totožné - například znak pro motýla a papa....motýlka mávne jednou rukou a téměř shodně jako pápá. Ale většinou je to z dané situace zřejmé. Navíc už začíná samozřejmě v 19měsících používat slabiky a slova, takže komunikace se stále zlepšuje.
Přeji hodně radosti ze znakování. My se ho nemůžeme stále nabažit cheers

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jeden znak pro více věcí Empty Stejně znakované různé znaky a kam pro inspiraci pro nové znáčky?

Příspěvek  idoru Sun Aug 23, 2009 11:55 am

Dobrý den, u nás se taky opakuje "tentýž" znak pro více věcí - kachna, pápá a chci jsou vlastně totožné. Místo chci teď začal prcek používat, že mě vezme za ruku a vede mě k tomu co chce a následně na to ukáže :-) další znaky "žvatlá" například letadlo - urovnat ručičku tak aby ukazovala tři prstíky je zatím nemožné, tak prostě otevře dlaň a dělá s ní před sebou kruhy, nebo auto - místo aby "točil volantem" má ruce s lokty u těla a kroutí celým tělem. Králíčka zatím z prstíků nesloží, tak si saháme na uši, jako že má králík veliká ouška. Myslím, že jak se začne vylepšovat jemná motorika a pokud já na něj budu znáčky dál dělat správně, tak se je časem naučí správně. (Jonáškovi je právě 15 měsíců)
Trápí mě spíš jiná věc - strom, list, keř, tráva, květina - to vše vedeme pod jedním znakem - kytka. Taktéž slepice, husa, čáp, vrabec, straka, orel, tučňák nebo pštros - to vše je "pipi". Postrádáme znaky pro oblíbená jídla - rajče, okurka... v ZOO znakujeme pipi, velký pipi, kachna, kočka, velká kočka, lev, slon, ryba, pes (vlk), myška, žirafa (tu teda ještě neumí), jelen (ruce nad hlavou jako paroží) a opice a to je asi vše, ale co taková vydra, had nebo hroch? Na internetu jsem narazila na http://www.signwithme.com/002_browse_signs.asp, ale tam jsem znáčky co bychom chtěli zařadit nenašla. Kam pro inspiraci nebo už vymyšlené znaky?

idoru

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 16. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Jeden znak pro více věcí Empty Re: Jeden znak pro více věcí

Příspěvek  Instruktorka - IvanaK. Sat Oct 31, 2009 4:49 pm

Dobrý den,
máte pravdu, že jsou znaky, které v našem programu nenajdete. Je možné čerpat z webových stránek, které uvádíte nebo lze najíst ještě další.
Také se v diskusních fórem na serverech "pro maminky" doplňové znaky často diskutují, takže je možné hledat inspiraci i tam. Některé znaky vznikají také na setkáních, které organizují jednotlivé lektorky, a kde maminky přichází s novými nápady.
Děkujeme za Váš příspěvek a za zkušenosti se znakováním.
Ivana Kopřivová
Instruktorka - IvanaK.
Instruktorka - IvanaK.

Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jeden znak pro více věcí Empty Re: Jeden znak pro více věcí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru