Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

opožděný vývoj řeči

2 posters

Goto down

opožděný vývoj řeči Empty opožděný vývoj řeči

Příspěvek  ymotep Thu Mar 12, 2009 1:09 am

dobrý den jmenuji se niky a mám 2letého syna, dodnes se mnou nereaguje slovně, pokud něco chce radši mne chytne za ruku dovede mne k dané věci a ukáže, nevim jak bych ho donutila k tomu aby se mnou začal mluvit, skvěle rozumí slovům, nepříklad když mu řeknu kde máš ruku ukáže ruku, umí napodobit kravičku, pejska, řekne mama, tata, ale zatím nespojuje více slov najednou, poraďte prosím někdo zda bych mohla něco udělat proto aby se mnou začal slovně komunikovat, děkuji za radu Nikol

ymotep

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 12. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

opožděný vývoj řeči Empty Nemluví

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Fri Mar 13, 2009 8:44 pm

Niky, já se domnívám, že jste zmínila dvě důležité věci. Víte, že syn rozumí. A má snahu s Vámi komunikovat, byť prozatím jen tím, že Vás k dané věci přivede. Obojí by mohlo naznačovat, že tam tudíž není závažný problém s porozuměním nebo s komunikací jako takovou. Proč nemá chuť mluvit, je věc druhá. Je spousty dětí, které dokud neumí mluvit pořádně, tak raději mlčí a promluví až tehdy, kdy na své okolí spustí plynule celé věty. Na Vašem místě bych i nadále rozvíjela slovní zásobu alespoň pasivně a pokud znakujete, tak zkuste rozšířit o znaky, které syna zajímají - dopravní prostředky, zvířata, cokoliv, o co jeví větší zájem. A určitě mu dejte čas. Možná se rozpovídá dříve než se nadějete:o) Držím palce.

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru