Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdy přidat další znaky?

2 posters

Goto down

Kdy přidat další znaky? Empty Kdy přidat další znaky?

Příspěvek  jitka Tue Mar 24, 2009 9:03 am

Dobrý den, mám 13 měsíčního a chlapečka a znakovat jsme začali před měsícem. Postupně znaky přidáváme a učíme ho JÍST, PÍT, JEŠTĚ, AUTO, ČEPICE, SPÁT, SVĚTLO, MÍČ. Už začal dělat znak pro JÍST a znak pro AUTO (trochu si to přizpůsobil a spíš mává rukama). Znaky ale nedělá, když to něco vidí, ale když znak udělám já. Přitom při vyslovení slova se snažím mu to vždy i ukázat. Je to normální? Mám postupně přidávat další znaky nebo mám čekat, až se tyhle naučí a pak teprve vytáhnout nějaké další?

jitka

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdy přidat další znaky? Empty Rozšiřování "mávací" slovní zásoby

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Wed Apr 01, 2009 9:19 pm

Jitko, nejdříve gratuluji k tomu, že syn začal znakovat tak brzy. To je přeci super:o) Nelamte si hlavu s tím, že prozatím znakuje jen stylem "opičení se". Určitě brzy pochopí, že má znakovat ve chvíli, kdy danou věc uvidí nebo ji bude chtít.
K rozšiřování "mávací" slovní zásoby - určitě nečekejte do chvíle, kdy se stávající znaky naučí. Ve chvíli, kdy začne přídávat každý den jeden nový znak, nebudete stíhat:o) Znaky přidávejte asi tak, že když si budete jistá, že nový znak "zaregistroval", přidejte další.
Jeníkovi je 20měsíců a stále ještě znaky "míchá" - například mrkev, banán a berušku často ukazuje stejným způsobem.
Držím palce, aby Vám šlo znakování lépe a lépe a Vy jste si naplno užívala povídání se svým synem:o)) A určitě se pochlubte, jak se daříSurprised))

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru