Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

už máme svůj znak

2 posters

Goto down

už máme svůj znak Empty už máme svůj znak

Příspěvek  Vendula Thu Oct 08, 2009 11:40 pm

S vojtíkem jsme začali znakovat od sedmi měsíců.Svůj první znak pro rybičku ukázal asi po třech týdnech.Dnes je nám devět měsíců a přibližně dva týdny ukazuje znak "ještě" při jídle.Chvíli mi ovšem trvalo než jsem na to,že vlastně dělá znak přišla.Pořád jsem přemýšlëla jak mám ukazovat oběma rukama "ještě",když v jedné ruce držím misku s jídlem a v druhé lžíci(Vojta sedí v sedačce proti mně).Nechala jsem to být s tím,že zatím zkusíme jiné.Nevědomky jsem ale při každém "ham" kývla hlavou.Malý to nejspíš okoukal,protože jsem najednou všimla,že pokaždé,když už má spapáno začne kývat hlavičkou.Při přípravě jídla se ho zeptám "budeme papat?" a ukážu znak "jíst" a on zase začne kývat.
Jiné znaky zatím nepoužívá,ale když vidíme např. kočku nebo psa, koukne na zvířátko,ale hned na to na mně a sleduje co říkám a ukazuji.Věřím,že dost znaků už chápe,ale jeho ručky zatím nejsou tak šikovné.Naše doba přijde a už se na to moc těšíme.
Mimochodem,znakování velice zaujalo staršího syna(7 let).Velice rychle si znaky osvojil,malému je ukazuje.Nejraději by znakoval vše,ale seznam máme doma bohužel(nebo bohudík,protože pak bych asi nedělala nic jiného)jen na 100 znaků.
Chci moc poděkovat a doporučila bych každému ať to alespoň zkusí. Very Happy

Vendula

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 08. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

už máme svůj znak Empty Re: už máme svůj znak

Příspěvek  Instruktorka - IvanaK. Sat Oct 31, 2009 4:36 pm

Dobrý den,
děkujeme za milý příběh. Váš syn je velmi šikovným, když už v devíti měsících zkouší znakovat, ale jak píšete, doba znakování ještě přijde :-). Je úžasné, že máte tak skvělého pomocníka v podobě staršího syna. Máme zkušenost, že právě starší sourozenci jsou nadšenými propagátory znakování a rádi učí své mladší sourozence nové znaky. děkujeme za Váš příspěvek a přejeme hodně pěkných chvilek se znakováním.
Ivana Kopřivová
Instruktorka - IvanaK.
Instruktorka - IvanaK.

Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru