Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek

Goto down

Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek Empty Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Fri Feb 22, 2008 11:42 pm

Chci se podělit s ostatními "znakujícími" rodiči o naši osobní zkušenost. Jeníkovi udeřil sedmý měsíc a znakujeme od jeho cca pěti měsíců. Začala jsem nejdříve "jídlem" - je to chlap a vše mu prochází žaludkem:o) Takže "jíst" a "mlíko" rozumí 100%. Přidáváme i "pít". Dále rozumí znaku "hotovo" - protože to pro něj znamená většinou konec trápení a mučení (čištění uší, nosu nebo vysávání nosu). Zkouším i méně zajímavé znaky - kačena, auto, medvěd - ale tam jen vím, že pozoruje, co dělám. Reakce zatím žádná. Což chápu - jídlo je přeci jenom důležitější a nejen v tomto věku:o)

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek Empty Aktuální zkušenost

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Sun Feb 24, 2008 11:18 pm

Musím se podělit o dnešní aktuální zkušenost z procházky - bylo krásně, takže tady u Labe to bylo téměř jako na lázeňské promenádě - a v tom davu jsem se proplétala s kočárkem a Jeníkovi ukazovala a znakovala - světlo, ptáčka, kačenu...No, vzbudili jsme docela haloooo. Asi se nenašel člověk, který by se neotočil a neujistil se, cože to v tom kočáru vlastně mám - jestli tam opravdu je mimino:o) Jen na co si stále jaksi netroufám, je znak pro psa - na veřejnosti Laughing

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek Empty Další zkušenosti

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Fri Feb 29, 2008 9:03 pm

Jeníkovi je 7 měsíců a každý den pozoruji, jak si všímá světa kolem sebe. Teď máme spolu týden jen ve dvou - a všimla jsem si, že mé ruce sleduje čím dál tím víc jak ostříž, když spolu o něčem mluvíme nebo si ukazujeme (zvířátka, pití atd.). Dokonce ve chvíli, kdy vyslovím konkrétní slovo -například světlo a nepřidám ruku - tak se na mě udiveně podívá, kde jsem tu ruku zapomněla Smile

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek Empty Re: Začali jsme už od 5ti měsíců - osobní zkušenosti instruktorek

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru