Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Znakujeme už cca 8 měsíců

Goto down

Znakujeme už cca 8 měsíců Empty Znakujeme už cca 8 měsíců

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Sun Feb 08, 2009 12:34 am

Našemu Jeníkovi je více jak 18měsíců a ráda bych se s vámi všemi podělila o naše zkušenosti. Začali jsme od pěti měsíců, ale na první znaky jsme si museli hodně dlouho počkat. Už jsem to chtěla opravdu vzdát a jen díky trpělivosti mého muže jsem vytrvala. Dnes jsem za znakování nesmírně vděčná. Jeník umí přes 80 znaků (už to moc nepočítám), desítky citoslovců a slabik + dvouslabik, a určitě přes 100 slov pasivní formou. Kolem mě se vyskytuje mnoho maminek, které opakují: "Proč ho učíš znakovat, když slyší! Já svému synovi rozumím i když nemluví! atd., atd." Přesto žádná z nich neprožívá to co my s Jeníkem. Celý den nezavřeme pusu! Povídáme si na procházce, u knížek, u hraček, při koukání se na krtka...Prostě pořád. Považujeme to již za přirozené a samozřejmé.
Srovnání přichází teprve při kontaktu s vrstevníky. Právě dnes mi kamarádka řekla, že mě obdivuje, že nezavřeme s Jeníkem celý den pusu - a přitom vlastně kromě máma, táta, bába, děda - neumí žádné jiné "plnohodnotné" slovo.
Jsem nejen jako instruktorka, ale hlavně jako máma, programu Baby Signs vděčná za to, že tyto nádherné měsíce v životě našeho syna (období poznávání, mazlení, učení) mohu trávit mnohem plnohodnotněji než bez znakování.

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru