Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Znakování je super

2 posters

Goto down

Znakování je super Empty Znakování je super

Příspěvek  achdarek Mon Dec 01, 2008 11:27 pm

Znakování je super. Začali jsme s Tobíkem okolo 9 měsíce. Asi po třech týdnech udělala první dva znaky "pes" a "světlo" a pak dlouho nic. Okolo 12 měsíce uměl okolo 5 znaků. Ale pak se roznakoval. Tedˇmu bude 17 měsíců a umí okolo 70 znaků. Umí skoro všechna zvířátka. Tedˇuž si znaky si sám vymýšlí. A zhruba poslední 2 měsíce konečně začíná používat ty praktické znaky (tedy z mého pohledu) – „hotovo“, „ještě“, „jablko“ „rohlík“ a „pít“. A co den, to nový znak. Je pravda, že u některých ještě nevím, co znamenají.

Když jsem prvně četla o znakování, tak jsem si pomyslela „to je ale blbost“- Ale pak mi to nedalo a začala jsem pátrat na webu a našla soustu zajímavých informací a zkusila to. Je fakt, že jsem to chtěla pomalu vzdát, ale vytrvala jsem a jsem moc ráda. Díky znakování jsem zase o něco bohatší. Už vím, že teploměru do vany je rybička, sama bych si jí nikdy nevšimla, ale syn znakoval „ryba“ tak vytrvale, že jsem se musela kouknout, kde tu rybu vidí. Je komické, jak nové znaky syn vymýšlí, dnes vymyslel znak pro odsávání nosu - prst do nosu a druhou rukou ukazoval znak pro vysavač.

Při znakování je také sranda. Ptám se, kde máš nosánek, ouška atd. Všechno ukáže a když se zeptám, kde máš očička - tak ukáže znak pro kočičku. Dnes honil kočku a uklouznul u toho na ledě. Ale důležité bylo, že mi stále ukazoval, znak pro kočku.

Takže znakování jen a jen doporučuji. A hlavně to nevzdávejte. Smile

achdarek

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 01. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Znakování je super Empty Re: Znakování je super

Příspěvek  Instruktorka - IvanaK. Sat Jan 24, 2009 4:58 pm

Dobrý den, mám velkou radost z Vašich úspěchu se znakováním a pozdravuji Tobíska! Ráda bych Váš příspěvek uveřejnila v našem elektronickém newsletteru pro rodiče, můžete mi poslat Váš email, abychom se spolu mohly zkontaktovat?

Děkuji Ivana Kopřivová

ivana.koprivova@gmail.com
Instruktorka - IvanaK.
Instruktorka - IvanaK.

Poeet p?íspivku : 25
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru