Baby Signs CZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování

3 posters

Goto down

Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování Empty Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování

Příspěvek  Instruktorka_HelenaC Sat Feb 23, 2008 1:40 am

I já se podělím o zkušenosti se znakováním. My jsme s dcerou začaly znakovat v jejích 10 měsících. První týden mne pozorně sledovala a smála se znakům, které jsem předváděla zejména u jídla (její nejoblíbenější činnost). Po týdnu mě začala okázale ingnorovat - vždy když jsem znakovala "jídlo" zásadně otáčela hlavou do všech možných stran, jen na mne se nepodívala. A když, tak zrovna když jsem měla v jedné ruce lžičku a ve druhé skleničku s jídlem. Tak to u nás probíhalo celých následujících šest týdnů. V době, kdy už jsem vše chtěla vzdát a byla jsem přesvědčená, že z té naší tvrdohlavé příšerky nedostanu ani jeden znak a že ji prostě baví na mě ječet, zaznakovala své první slovo - pes. A aby toho nebylo málo, znakuje psa jako "horký". Nejdřív jsme se jí snažila vysvětlit, že "pes" není "horký" ale všechny moje snahy byly liché, takže si budeme muset najít jiný znak pro "horký"... Nicméně její druhý znak je "jídlo" a to momentálně znakuje celý den - od momentu, kdy otevře oči do momentu, kdy usne. Dalším znakem je "světlo" - mává na strop. Když jí pomáhám rozevírat a zavírat ručičku, považuje to za ohromnou legraci a tluče mě při tom. Smile Oblíbenu hračkou je auto - rukama zásadně nemluví, jezdí s pokličkou po kuchyni a dělá "brmbrm". S balonky je to podobné, jen sedí uprostřed místnosti a dělá na mě "he". Když jsem jí ukázala rybu na obrázku, okamžitě mě napodobila a nyní bez problémů zvládáme "rybu".
Jsem zvědavá, jestli má dcera při své komunikaci pomocí znakové řeči bude někdy používat i ruce... Smile
Nenechte se ale odradit, je to legrace i tak! Bavíme se spolu, užíváme si společný čas a moc nás to obě baví. Hezký den, helenaC


Naposledy upravil hcodr@seznam.cz dne Sun Feb 24, 2008 12:23 am, celkově upraveno 2 krát

Instruktorka_HelenaC

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 23. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování Empty Zpětné znakování

Příspěvek  Instruktorka_BaraJ Sat Feb 23, 2008 9:08 am

Heleno, přiznám se, že již od počátku tak nějak neočekávám, že by náš Jeník tím, že začal "dříve", začal také dříve zpětně znakovat. Za svůj dosavadní život nám již nesčetněkrát dal najevo, že bude vždy a jedině po jeho....tož jsme v očekávání, co nás čeká i jen v rámci znakování Rolling Eyes Ale jak bylo řečeno - podstatné je, že jsme spolu, užíváme si to a on si je jist, že se alespoň snažím mu porozumět alien

Instruktorka_BaraJ

Poeet p?íspivku : 29
Registration date : 22. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování Empty Ema a její znakování

Příspěvek  Instruktorka_Marika Sun Mar 02, 2008 5:01 pm

Nedá mi to nenapsat něco o našem znakování. S Emou jsem začala znakovat zhruba v polovině ledna, to ji bylo 11 měsíců. První znak, který se naučila, byl znak "piškot" a to již po 3dnech znakování. Proto v následujících dnech naše oblíbené jídlo byl piškot Very Happy Kdyby jste jen viděli tu radost v jejích očích, když viděla, že rozumíme tomu, co nám chce říct. Teď když něco chce, rozevírá a zavírá ručičky a ukazuje na danou věc. Momentálně je ale vedoucím znakem znak "čepice". Stačí ji vidět v knížce a už znakuje. Dalšími znaky je jídlo, pití, prasátko, kočička-to si ale ovšem pleteme občas s prasátkem Very Happy , knížka a kačenka. Další asi tradičnější znaky jsou-čáp, pápá, hají, posílá pusinky, ukazuje, jak je veliká, hodiny, prosím, haló-haló a ano-ne. I přesto, že některé znaky ještě nedělá zpětně, neznamená to ovšem, že mi nerozumí. Naopak!!! Všem nevěřícím Tomášům znakování vřele doporučuji, je senzační vidět, že si dokážete s tak malinkým človíčkem rozumět i bez mluvení. I když je krásné slyšet- mama Very Happy
Instruktorka_Marika
Instruktorka_Marika

Poeet p?íspivku : 3
Age : 41
Registration date : 01. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování Empty Re: Dcera zatím nepoužívá ruce ke znakování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru